Pozycjonowanie

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www, zwane też SEO (Search Engine Optimization), są to wszelkie działania mające na celu uzyskanie jak najwyższego miejsca strony www w wynikach wyszukiwania na daną frazę np. strony www.
Tylko w Polsce stały dostęp do Internetu posiada ok. 50 % gospodarstw domowych, a dla blisko 80% z nich, Internet jest pierwszym źródłem informacji o produktach lub usługach (źródło: Gemius AdHoc). Zdecydowana większość, w swych poszukiwaniach korzysta właśnie z wyszukiwarek, wpisując odpowiednie wyrażenia w okno wyszukiwarki.

Suche Fakty

W grudniu 2009 roku na świecie odnotowywano średnio 4 miliardy wyszukiwań dziennie. Wynik ten jest o blisko 50% większy niż w grudniu poprzedniego roku. Popularność wyszukiwarek potwierdzają także doświadczenia webmasterów – przyjmuje się, że wejścia z wyszukiwarki Google stanowią 70 – 80% wszystkich wejść na stronę internetową.

Poniżej zostały przedstawione elementy usługi, które składają się na cały proces dobrego i poprawnego pozycjonowania strony www.

Zakres działań:

  • Optymalizacja strony internetowej – jest to dostosowanie (zoptymalizowanie) treści i kodu strony internetowej lub całego serwisu (witryny), pod określonym kątem. Optymalizację strony można podzielić na optymalizację kodu i optymalizację treści. Jest to podstawowa czynność jakiej powinno dokonać zanim zacznie się pozycjonować stronę w wyszukiwarkach.
  • Budowa stron zapleczowych do procesu pozycjonowania – Zaplecze pozycjonerskie jest to sieć stron www, które zostały zapamiętane w wyszukiwarce Google, a które w różny sposób wpływają na pozycjonowaną stronę i poprawiają jej pozycję w wyszukiwarce.
  • Proces katalogowania – jest to dodawanie adresu www strony internetowej oraz jej opisu do tematycznych katalogów internetowych. Proces ten pozwala na tzw. przyspieszenie indeksacji strony w wyszukiwarce Google, czyli na pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania strony w Google.
  • Proces pozycjonowania strony www – jest to szereg działań mających na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwarek głównie Google.
  • Kampanie Adwords* – Kampania linków sponsorowanych Google AdWords jest sposobem na szybkie zaistnienie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Jest idealną formą reklamy dla tych firmy/podmiotów, które oczekują natychmiastowych efektów. Kampanię można rozpocząć nawet w ciągu jednego dnia i natychmiast zobaczyć efekty, a parametry kampanii mogą być na bieżąco zmieniane i modyfikowane. Reklamy są wyświetlane obok wyników wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych użytkownikom wyszukującym je w Google. To znaczy, że reklama trafia do osób aktywnie poszukujących produktów i usług Państwa firmy.
  • Statystyki Google Analytics – jest internetowym narzędziem do analizy statystyk serwisów WWW, udostępnianym przez firmę Google. Google Analytics pomaga zobaczyć, jak użytkownicy docierają do witryny klienta i w jaki sposób się w niej poruszają. To narzędzie analizy internetowej jest oferuje zaawansowane funkcje szczegółowego przeglądania danych użytkowników. Wnioskodawca dzięki dokładnemu poznaniu tego narzędzia będzie w stanie świadczyć profesjonalnej usługi z zakresu analizy ruchu użytkowników oraz dobierania odpowiednich kampanii reklamowych na stronie klienta.

*usługa dodatkowa indywidualnie ustalana z każdym klientem, wspomagająca proces pozycjonowania standardowego.

Zapraszamy do darmowej wyceny projektu